FORNAL

Úvod ÚvodFORNAL

Fornal od začiatku vsádzal na vlastný vývoj a vlastnú konštrukciu strojov. Ako sa časom ukázalo, táto stratégia sa stala jednou z hlavných konkurenčných výhod. Firma totiž bola schopná operatívne a veľmi rýchlo reagovať na špecifické požiadavky zo strany zákazníkov.

Dnes sa spoločnosť špecializuje najmä na výrobu:

- Rameňových nosičov kontajnerov

- Hákových nosičov kontajnerov

- Nosičov pracovných nadstavieb

- Návesových prepravníkov kontajnerov

- Traktorových návesov

- Sklápačov

- Polypových drapákov.

 

 

 


Fornal Hákové


TRAKTOROVÉ NÁVESY NOSIČA KONTAJNEROV - HÁKOVÉ 

Nosnosť 5 000 až 21 000 kg

Traktorové návesy nosiče kontajnerov hákové FORNAL. V prevedení hákových nosičov TN NKH ponúkame návesy od najmenšieho jednoosového sedemtonového až po dvadsaťšesťtunový dvojosový náves.

Mnohoročné skúsenosti Slovenského výrobcu zaručujú spoľahlivosť a kvalitu týchto nosičov kontajnerov. Kontajnerové nosiče FORNAL poskytujú všetky potrebné vlastnosti pre každodenné nasadenie v doprave. Či už je primárny objem, nosnosť alebo nájazd.

 

Už v základnom prevedení sú traktorové návesy konštrukčne prispôsobené pre maximálnu rýchlosť 40 km/hod. Všetky modely majú odpružené nápravy listovými perami alebo pneumaticky. Vďaka spoločnému nosnému rámu, pre podvozok a pre pracovnú nadstavbu sa naše nosiče vyznačujú nízkou hmotnosťou a nízkou ložnou výškou kontajnera. robustné a kvalitné prevedenie spoľahlivé komponenty vlastná konštrukcia široká škála príslušenstva styčná plocha háku s kontajnerom vybavená návarom tvrdokovu pre zamedzenie vyžmýkaniu veľmi stabilné a nastaviteľné uloženie teleskopu bez nutnosti výmeny trecích segmentov po celý život nosiča hydraulické istenie kontajnera.
Rozoznávame nasledovné typy:
- TN NKH 26.21
- TN NKH 7.5
- TN NKH 8.6
- TN NKH 9.7
 
 
 
 
 
 
Fornal-Ramenove

TRAKTOROVÉ NÁVESY NOSIČE KONTAJNEROV - RAMENOVÉ 
Nosnosť 6 000 kg - 13 000 kg
V prevedení ramenových nosičov TN NKR ponúkame modely od deväťtonového jednoosového po osemnásťtutónový dvojosový.
Mnohoročné skúsenosti Slovenského výrobcu zaručujú spoľahlivosť a kvalitu týchto nosičov kontajnerov. Kontajnerové nosiče FORNAL poskytujú všetky potrebné vlastnosti pre každodenné nasadenie v doprave. Či už je primárny objem, nosnosť alebo nájazd. Nosiče sú určené pre kontajnery vaňového typu 4 až 12 m3 (až 20m3 - ramená s výsuvmi).
 
Už v základnom prevedení sú traktorové návesy konštrukčne prispôsobené pre maximálnu rýchlosť 40 km/hod. Všetky modely majú odpružené nápravy listovými perami alebo pneumaticky. Vďaka spoločnému nosnému rámu, pre podvozok a pre pracovnú nadstavbu sa naše nosiče vyznačujú nízkou hmotnosťou a nízkou ložnou výškou kontajnera. robustné a kvalitné prevedenie spoľahlivé komponenty vlastná konštrukcia široká škála príslušenstva Závesné reťaze kontajnera s koncovkami osadenými poistkou proti samovoľnému vypadnutiu z čapov kontajnera možnosť teleskopického predĺženia ramien, tzv. výsuvy pre celý výrobný rad ovládanie nosiča pákami rozvádzača na ľavej strane nosiča.
Rozoznávame nasledovné typy:
- TN NKH 7.5
- TN NKH 8.6
- TN NKH 9.7
- TN NKH 10.8