Nakladače, rýpadlá a teleskopické manipulátory

Úvod ÚvodNakladače, rýpadlá a teleskopické manipulátory
NAKLADAČE, RÝPADLA A MANIPULÁTORY


Nové rady New Holland sú výkonné, stabilné a pohodlné teleskopické nakladače, rýpadlá a manipulátory s voľbou modelov pre špecifické potreby a rôzne činnosti koncových užívateľov. 


Rozoznávame nasledovné rady:Kĺbovy nakladač W


- Kĺbové nakladače rady W


11 až 19 ton s dvoma typmi výložníkov – štandardnými a rozšírenými. Motory sú bez filtra tuhých častíc a recirkulácie spalín.

Ťažké kĺbové nakladače New Holland sa používajú pri nakladaní sypkého materiálu sypkými vedrami. Vďaka vysokej medznej sile (do 15,7 t) tiež efektívne zaťažujú čiastočne lepené materiály, ako je kompost, hnoj atď. Výkonný motor a 5-stupňová prevodovka so zámkom meniča umožňujú plynulú jazdu aj v náročnom teréne. Osvedčili sa na silážnych jamách, v železiarňach a chemických závodoch.

Rozoznávame nasledovné typy:

- W110D

- W130D

- W170D

- W190D


 

 - Kompaktné kĺbové nakladače rady W

Rad kompaktných kolesových nakladačov New Holland poskytuje dokonalé riešenie pre manipuláciu s materiálom, ktorý je tradične bežnou prevádzkou na každej farme. Existujú štyri modely s kĺbovým riadením a výkonom 57-75 koní, prevádzkovým zaťažením 1,9-2,5 tony a výškou zdvihu od 3,1 do 3,4 metra.

Rozoznávame nasledovné typy:

- W50C

- W60C

- W70C

- W80CTeleskopické manipulátory TH


- Teleskopické manipulátory TH

Teleskopické manipulátory sú určené na manipuláciu. Na rozdiel od nakladačov nešpecifikujú brzdnú silu (vstupujúcu do pevných pilót), pretože nie sú určené na tento typ práce. Je ideálny na manipuláciu so sypkým materiálom, ktorý nie je potrebné odpájať, ako sú komodity, hnojivá, piesok a samozrejme na skladovanie všetkého paletizovaného alebo vrecúškového tovaru, balíkov a podobne. Na manipuláciu s hnojom a prácu v silážnej jame sú vhodnejšie nakladače série W.

Rozoznávame nasledovné typy:

- TH9.35 Plus

- TH7.42 Elite

- TH7.37 Plus

- TH3.36 Elite

- TH6.32

- TH6.28

- TH5.25

 Rypadlonakladače rady B


Rypadlonakladače rady B

Rýpadlá sú najuniverzálnejšie stroje v stavebníctve. Najlepšie sa hodí na terénne úpravy. Výkopové zariadenie zvládne rovnaké hlboké výkopy ako 17t rýpadlo. Nakladač potom naloží až 3,5 tony až do výšky 3,5 m. Stroje môžu byť vybavené automatickou prevodovkou s radením pri zaťažení, čo zlepšuje pohyb v náročnom teréne. Výkopové rameno dosahuje hĺbku takmer 6 m a na prepravu je zabalené do kompaktného tvaru. Ovládanie pomocou joysticku alebo pák. 

Rozoznávame nasledovné typy:

- B115C

- B110C

- B100CMinirýpadlá E


- Minirýpadlá rady E

Nové New Holland minirýpadlá sa ideálne používajú pri ľahkých zemných prácach, zvyčajne pri vykopávkach pre inžinierske siete, vykopávkach základov rodinných domov, bazénov, plotov a podobne. S lopatou na svahu zvládnu terénne úpravy v záhradách a parkoch. Je vhodný aj na malé demolácie nízkych rodinných domov, prístreškov a garáží s hydraulickým kladivom. Odpojený materiál je zaťažený primeranými prostriedkami na odstránenie. Vďaka svojej hmotnosti sa ľahko prepravujú.

K dispozícii máte celkom 7 modelov vo variante s kabínou alebo ochranným baldachýnom a prevádzkovou hmotnosťou od 1,7 tony do 6 ton.

Rozoznávame nasledovné typy:

- E60C

- E57C

- E37C

- E33C

- E26C

- E19C

- E17C
Šmykom riadený nakladač L


- Šmykom riadené nakladače rady L

Šmykom riadené nakladače sú na trhu výnimočné vďaka patentovanému ramenu SuperBoom, ktorý poskytuje vertikálny zdvih. Model L230 má teda najlepší parameter výšky kolíka vedra (3,327 mm) a najlepšiu výšku výboja. Nominálna nosnosť sa pohybuje od 590 do 1 545 kg. Dlhý rázvor, kompaktné rozmery a skvelá viditeľnosť zlepšujú ovládateľnosť. Môžete si vybrať z niekoľkých typov hydraulických čerpadiel podľa plánovaných príloh.

Môžete si vybrať z piatich modelov od jednoduchých mechanických verzií s radiálnym zdvihom až po modely ovládané joystickom s patentovaným výložníkom SuperBoom. Prevádzková hmotnosť je 2300 až 4140 kg.

Rozoznávame nasledovné typy:

- L334

- L328

- L321

- L320

- L318

- L316

- L313