Navigácie a navádzanie

Úvod ÚvodNavigácie a navádzanie

Monitor EZ-GUIDE 250

Zoznámte sa s navigáciou GPS: jednoduché a cenovo prijateľné svetelné lišty EZ - Guide 250.  Ľahko a rýchlo ovládateľná priamo na monitore. Jedná sa o výkonný nástroj, ktorý zabezpečí presnosť až     +/- 20 cm medzi pracovnými jazdami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Monitor FM-750

FM-750 je najnovší navigačný systém spoločnosti New Holland s dotykovou obrazovkou za dostupnú cenu. Ponúka navigačné funkcie, je možné ho použiť pre systémy automatického riadenia a pre operácie presného poľnohospodárstva. S navigačným systémom FM-750 zvýšite efektivitu poľných operácií pri sejbe, príprave pôdy, aplikácii pesticídov a hnojív, pruhové spracovanie pôdy...

 

 

 

 

 

 

 

 

Monitor FM-1000

FM-1000 predstavuje najvyššiu výkonnosť a maximálnu spoľahlivosť z dostupných modelov navigačných systémov súčasnosti, a to najmä z pohľadu príjmu signálu zo siete satelitov pre GPS a GLONASS prijímača. Zvládne všetko, čo vás len napadne z oblasti navigácie, riadenia a mapovania, a to všetko len ľahkým dotykom. FM-1000 umožňuje zvoliť takú presnosť, ktorú potrebujete,

od +/- 20 cm do +/- 2,5 cm aj medzi pracovnými jazdami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Monitor INTELLIVIEW III

IntelliView III môže byť používaný na všetkých strojoch New Holland s rôznym využitím v poľnohospodárstve, teda pre traktory T6 , T7 , T8 , T9 alebo na zberové stroje CX8000 a CR.

Sú k dispozícii priamo z výrobného závodu nainštalované na strojoch, alebo cez predajcu New Holland. IntelliView III bude komunikuje aj s ostatnými funkciami stroja, prípadne ich zobrazuje v rovnakých okamihoch na displeji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Integrovaný systém automatického riadenia - INTELLISTEER

Tento systém je možné dodať priamo z výrobného závodu, alebo ho na stroj dodatočne namontovať. IntelliSteer ponúka plne automatický systém riadenia so schopnosťou opakovateľnosti a precíznosti pri využití presnosti RTK. Výsledkom tejto kombinácie je maximalizovať produktivitu pre dosiahnutie optimálnych výnosov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laserový systém SMARTSTEER

Automatický systém riadenia kombajnu využíva laserový scanner, ktorý je inštalovaný pod ľavou časťou strechy kabíny. Tento systém rozlišuje medzi pokoseným a nepokoseným obilím a vysiela signál pre presné riadenie, takže vodič sa môže sústrediť na iné dôležité funkcie kombajnu a udržiavať maximálnu výkonnosť stroja. Scanner je možné nastaviť tak, aby detekoval ľavý alebo pravý okraj nepokosenej časti záhonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Automatické navádzanie v kukurici

Adaptéry na zber kukurice si môžete objednať s automatickým navádzaním na riadky, aby stroj dokonale udržiaval kurz. Dva senzory nepretržite sledujú polohu plodín vstupujúcich do žacej lišty a automaticky navádzajú kombajn tak, aby bola zabezpečená skutočná presnosť aj pri zlej viditeľnosti alebo vysokých rýchlostiach. Systém je možné tiež napojiť na polohovací systém GPS, ktorý dokáže rozlíšiť medzi pokosené a nepokosené riadky, aby uľahčila žatvu v noci.