Stroje na spracovanie pôdy - Amazone

Úvod Úvod Spracovanie pôdyStroje na spracovanie pôdy - Amazone

Diskové brány CATROS

Catros pripájaný za traktor v prevedení s pevnou konštrukciou, alebo v prevedení s hydraulickým sklápaním a rovnako aj vo variante, ako závesné náradie je vhodný na akúkoľvek štruktúru poľnohospodárskeho podniku a zaisťuje maximálny plošný výkon. Vypuklé disky usporiadané vo dvoch radách celoplošne spracovávajú vrchnú vrstvu pôdy. Vysoká jazdná rýchlosť zaisťuje optimálne premiešanie pôdy so slamou. Vyrábajú sa od 3,00 m do 12,00 m záberu.


 

Kyprič CENIUS

Nesený kyprič Cenius s náradím v troch radách sa používa počnúc plochou podmietkou až po hlboké kyprenie pôdy. Vďaka zvýšenej konštrukčnej svetlosti rámu je zaistený dobrý priechod materiálu aj v prípade veľkého množstva slamy. Vyrábajú sa od 3,00 m do 4,00 m záberu.


  

 

 

Kyprič CENTAUR

Kombinácia kypriča s diskovými bránami CENTAUR  s pracovným záberom od 3,00 m do 5,00 m sa používa ako multifunkčné náradie na prípravu pôdy, ktoré je určené pre plytkú podmietku, základnú prípravu pôdy a pre kyprenie pôdy do hľbky ornice. CENTAUR zaistí spoľahlivé, intenzívne premiešanie pozberových zbytkov s pôdou z akejkoľvek pracovnej hlbky aj na plochách, na ktorých je nepozbieraná slama. Vyrábajú sa od 3,00 m do 5,00 m záberu. 

 

 

Hlbkový kyprič TL

Hlboký kyprič TL svojou kompaktnou konštrukciou výborne drobí pôdu. Vďaka tomu ponúka Amazone možnosť obrábania pôdy bez pluhu aj v prípade vysokého podielu slamy. Vyrábajú sa od 2,5 m do 6,00 m záberu.


 

  

 

Polný valec AW

Obecne je polný valec univerzálnym strojom pre profesionálny poľnohospodársky podnik.Je použiteľný po valcoch po minimalizačnom siatí, cez prípravu sejbového lôžka až po drtenie hrúd. Vyrábajú sa od 6,6 m  do 15,4 m záberu.


 

 

 

 

Rotačný kyprič KG

Veľmi robustný rotačný kyprič KG udržuje nastavenú pracovnú hĺbku aj na ťažkých pôdach nezávisle na tom, či sa pôda orie, kyprí alebo vôbec neobrába, pretože hroty ,,naostro" sa samy zakusujú do pôdy. Hroty ,,naostro" rozrušujú pôdu zospodu a nevznikajú tak žiadne ušmýkané roviny. Vyrábajú sa od 3,0 m do 4,0 m záberu.

 

 

 

 

 

Rotačné brány KE

Rotačné brány KE optimálne pracujú v zoranom teréne a na poliach obrábaných kypričom. Vďaka značnej výške rámu a absolútne hladkej spodnej časti vane  je zaistená vysoká svetlá výška, takže sa stroj môže bez problémov pohybovať aj v pôde s veľkými hrudami. Vyrábajú sa od 2,5 m do 4,0 m záberu.